ГОРСКИ СЛУЖИТЕЛИ И ДОБРОВОЛЦИ СЪЗДАВАТ НОВИ ГОРИ
По случай предстоящата Седмица на гората, на 27 март 2026 г. Държавно горско стопанство Нова Загора организира залесяване в землището на село Научене. В инициативата се включиха над 30 служители на Enhance Auto, гр. София, които с ентусиазъм участваха в създаването на нови гори. По време на събитието бяха засадени едногодишни фиданки от черен бор и кедър, осигурени от ДГС Мъглиж. Инициативата е част от усилията за възстановяване и устойчиво управление на горските територии в региона, както и за насърчаване на отговорното отношение към природата чрез съвместни действия между институции и бизнес.