Ученици и горски служители отбелязват заедно Седмицата на гората
Пролетната залесителна кампания на ДГС Малко Търново отново протича в дух на сътрудничество и взаимопомощ между поколенията. По установена вече традиция, ученици от 10-ти клас на СУ „Васил Левски“, специалност „Горско стопанство“, се включиха заедно със своите преподаватели във възстановяване на горските екосистеми. Заедно с горските служители те залесиха 1600 фиданки от местния дървесния вид благун. Акцията се проведе върху терен в района на гр. Малко Търново, след принудителна лесовъдска намеса заради масов снеголом и снеговал през април 2025 година. По този начин наученото в класната стая, се превърна в практическо упражнение за бъдещите лесовъди на горите в Странджа. Ръководството на ДГС Малко Търново се обръщат с благодарност към младите помощници и изразяват увереност че идващите млади професионалисти усвояват успешно мъдростта и опита на настоящите горски служители.